مجله بیوتی دارو


۱۷ اثر شگفت انگیز و علمی امگا ۳

۱۷ اثر شگفت انگیز و علمی امگا ۳

اسیدهای چرب امگا ۳ بسیار مهم هستند.آن ها تعداد زیادی اثرات مثبت برای سلامت جسم و ذهن دارند. در واقع،تعداد کمی از مواد مغذی به اندازه امگا۳ مورد بررسی قرار گرفته اند.در این مقاله به ۱۷ اثر امگا۳ بر سلامت بدن که به طور علمی اثبات شده اند می پردازیم.

فیبرومیالژیا یا دردهای عصبی

فیبرومیالژیا یا دردهای عصبی

درد منتشر اسکلتی-عضلانی در سراسر بدن به همراه مشکلات خواب، احساس خستگی،وپریشانی احساسی و ذهنی، می توانند از علائم فیبرومیالژیا باشند.افراد درگیر با دردهای فیبرومیالژیا نسبت به سایر افراد به درد حساس تر هستند و سیگنال های درد در مغز و نخاع آن ها کمی متفاوت از دیگران پردازش می شود..نزدیک به ۲٪ جمعیت بزرگسال آمریکا به این عارضه دچار هستند. علت بیماری به درستی شناخته نشده اما به خوبی قابل درمان و کنترل است. فثیبرومیالژیا می تواند وراثتی باشد.

قرمزی چشم ها را جدی بگیرید

قرمزی چشم ها را جدی بگیرید

قرمزی چشم یا التهاب ملتحمه از مشکلات شایع چشم است که عموما به علت عفونت های باکتریایی یا ویروسی و همچنین عوارض ناشی از تماس مواد آلرژی زا و گاها شیمیایی رخ می دهد . علايم معمولا به شکل قرمزی و ترشح و ورم پلک می باشند اما در مواردی هم ممکن است شدیدتر شود. در صورت درمان به موقع مشکلی از لحاظ سلامتی ایجاد نمی کند اما عدم درمان می تواند آسیب جدی به بافت چشم وارد کند.

راهنمای تصویری پاسخ به سوالات رایج درباره واکسن آنفولانزا

راهنمای تصویری پاسخ به سوالات رایج درباره واکسن آنفولانزا

این روزها فصل تزریق واکسن آنفولانزا شده و به علت پاندمی کرونا در دو سال اخیر نگرانی هایی از همراه شدن این دو بیماری باهم وجود دارد و افراد زیادی درباره چگونگی تزریق و عوارض احتمالی واکسن آنفولانزا می پرسند. بطور خلاصه در این مقاله سعی شده به سوالات رایج پاسخ داده شود 

هرآنچه در مورد پرفشاری خون باید بدانید

هرآنچه در مورد پرفشاری خون باید بدانید

پرفشاری  خون  مقیاس  اندازه  گیری  میزان  خونی  است  که  در  رگ  ها  جریان  دارد  و  میزان  مقاومتی  که  خون  در  هنگام  پمپاژ  قلبی  با  آن  مواجه  می  شود.  و  از  آنجا  که  علائم  بیماری  بسیار  دیر  بروز  می  کنند  می  تواند  بسیار خطرناک  باشد . شیوه زندگی عموما کم تحرک و تغذیه ناسالم باعث شیوع این بیماری در میان جوامع مختلف شده است.

کبد چرب

کبد چرب

تقریبا 25% جمعیت جهان دارای کبد چرب هستند. کبد چرب با چاقی،دیابت نوع II t و سایر بیماری هایی که با مقاومت به انسولین در ارتباط اند ، همراه است. در صورت عدم تشخیص بیماری کبد چرب می تواند مشکلات جدی برای سلامت افراد ایجاد کند.

کم خونی فقرآهن علايم و راه های درمان

کم خونی فقرآهن علايم و راه های درمان

رایج ترین نوع آنمی کم خونی ناشی از کمبود آهن است. آهن یک عنصر فلزی است که در ساخت  هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز خون  به کار میرود. هموگلوبین عامل انتقال اکسیژن به بافت ها و گرفتن دی اکسید کربن از آن هاست.

درباره‌ی نویسنده
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...