شربت سناگراف ایران داروک 60 میلی لیتر

Iran Darouk Sena Graphirn 60 ml

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • تاریخ انقضا: بیش از یک سال
71,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

شربت سنا گراف از عصاره خشک برگ گیاه سنا به روش علمی تهیه و فرموله شده  است و به عنوان مسهل کاربرد دارد. تخلیه کامل کولون قبل از جراحی، رادیوگرافی و کولونوسکوپی با استفاده از این شربت گیاهی انجام می پذیرد.

خواص درمانی سنا به علت گلیکوزید های آنترا کینونی موجود در آن می باشد. سنوزید های A و B توسط باکتری های روده بزرگ متابولیزه شده و  تبدیل به متابولیت های فعال نظیر رئین می شوند که این مواد موجب  افزایش حرکات دودی روده و افزایش ترشح مایعات در روده بزرگ (از طریق افزایش سنتز و ترشح پروستا گلاندین ها به ویژه PGE2 در کولون) شده و منجر به تسهیل خروج مدفوع میگردند. علاوه بر این هیستامین و 5-هیدروکسی تریپتامین  موجود در سنا دارای اثر مسهلی می باشند. شربت سناگراف از عصاره خشک برگ گیاه سنا به روش علمی تهیه و فرموله گردیده است. در طب سنتی سنا به عنوان مسهل کاربرد دارد.


 • تخلیه کامل کولون قبل از انجام رادیوگرافی،کولونوسکوپی و جراحی.
 • موارد منع مصرف : در کودکان زیر 10 سال تنگی و انسداد روده ، دردهای شکمی با منشا ناشناخته ، خونریزی رکتوم با علت نامشخص، بیماری های التهابی روده، آپاندیست، پرولایس آنال و همورویید.
 • مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.
 • عوارض جانبی خاصی به جز دل پیچه و اسهال (که از اثرات طبیعی این دارو می  باشند) گزارش نشده است، همچنین این دارو ممکن است باعث تغییر رنگ احتمالی  ادرار شود.
 • تداخلات دارویی:این دارو به علت تغییر رنگ ادرار ممکن است با آزمایش های تشخیصی (مانند  تعیین میزان اوروبیلینوژن ادرار و تعیین میزان استروژن به روش کوبر) تداخل  نماید.فرآورده های حاوی سنا با داروهای پایین آورنده پتاسیم خون مانند مدر های  تیازیدی، آدرنوکورتیکوستروییدها، ریشه شیرین بیان، گلیکوزید های قلبی و  داروهای آنتی اریتمی تداخل اثر داشته و احتمالا ایجاد اختلالات قلبی عصبی-  عضلانی می کند.  سناگراف مانع جذب استروژن شده و سطح سرمی را پایین می آورد.
 • دارو در درون جعبه، دور از نور و در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد نگهداری و از یخ زدگی محافظت نمایید.
 • با توجه به طراحی این محصول به صورت سوسپانسیون و به جهت بالا بردن میزان اثر بخشی، مایع شربت و عصاره پودری آن بصورت جداگانه بسته بندی شده است.  لذا قبل از زمان مصرف ابتدا پودر داخل ساشه که درون جعبه میباشد را بطور  کامل داخل شیشه ریخته و بخوبی تکان دهید تا ذرات آن در مایع پراکنده گردد  تا سوسپانسیونی یکنواخت جهت مصرف بدست آید.
 • مقدار مصرف: بیماران با وزن کمتر از 60 کیلوگرم: 1 میلی لیتر از سوسپانسیون تهیه شده به  ازای هر کیلوگرم وزن بدن (بطور مثال در یک فرد با وزن 55 کیلوگرم باید میزان 55 میلی لیتر مصرف کند.) بین ساعات 14 تا 16 روز قبل از انجام  رادیوگرافی، کولونوسکوپی یا جراحی به همراه تا 8 لیوان آب مصرف شود. و در بیماران به وزن 60 کیلوگرم و بیشتر: تمام محتوای شیشه سوسپانسیون تهیه  شده بین ساعات 14 تا 16 روز قبل از انجام رادیوگرافی، کولونوسکوپی یا  جراحی به همراه تا 8 لیوان مصرف شود


عنوان                   مقدار                    نیاز روزانه                             
 Cassia Obovata        **
*

* نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

** مقدار به کار رفته از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.               

تاریخ انقضا
بیش از یک سال

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...