مجله بیوتی دارو


تقویت و تسریع رشد مو

تقویت و تسریع رشد مو

فولیکول مو بخش بسیار مهمی در رشد مو است که وظیفه آن پرورش تار مو،رشد و نگهداری آن است.هر فرد با تعداد فولیکولهایی که تا پایان عمر خواهد داشت به دنیا می آید و این تعداد در هر فرد بر اساس پارامترهای ژنتیکی،اندکی بیشتر یا کمتر است.

پیش دیابت یا سندروم متابولیک(مقاومت به انسولین)

پیش دیابت یا سندروم متابولیک(مقاومت به انسولین)

پیش دیابت یعنی زمانی که قند خون از حالت نرمال بالاتر است؛اما این میزان به اندازه ی دیابت نیست.بدون تغییر در سبک زندگی،کودکان و بزرگسالان مبتلا به پیش دیابت در خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستند.

بیماری های آمیزشی

بیماری های آمیزشی

به طور کلی بیماری های آمیزشی از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند.باکتری ها،ویروس ها و انگل هایی که باعث بیماری های جنسی می شوند،از طریق خون،مایع منی،ترشحات واژن و یا سایر ترشحات بدن ازفردی به فرد دیگر منتقل می شوند. هم چنین گاهی این عفونت ها از راه هایی به غیر از تماس جنسی، برای مثال از طریق مادر به نوزاد،انتقال خون و یا استفاده از سوزن مشترک انتقال می یابد.

عوارض مصرف الکل بر سلامتی

عوارض مصرف الکل بر سلامتی

نوشیدنی الکلی،دارای اتانول است.الکل بر تمرکز و هماهنگی تاثیر می گذارد،زمان واکنش را کاهش می دهد و در پاسخ به موقعیت ها موثر است؛ از این رو هنگام درگیر شدن در فعالیت هایی مانند رانندگی،کار یا ورزش،خطراتی را به همراه دارد.

افسردگی پنهان

افسردگی پنهان

افسردگی یکی از اتفاقات شایع در جوامع امروز است،اما بعضی از افراد می کوشند افسردگی خود را پنهان کنند؛به طوری که کسی متوجه وضعیت آنها نشود.در حقیقت این افراد پشت نقابی از شادی و خوشحالی،چهره افسرده ای دارند،به این اختلالات خلقی،افسردگی پنهان گفته می شود.

درباره‌ی نویسنده

دکتر شهرزاد شبانیاطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
موردی وجود ندارد.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...