مجله بیوتی دارو


اینوزیتول چیست و چه فوایدی دارد؟

اینوزیتول چیست و چه فوایدی دارد؟

اینوزیتول و ایزومر فعال آن یعنی مایو اینوزیتول فراوان ترین کربوهیدرات موجود در مغز و بافتها و سلول های بدن است که در فرآیندهای سیگنال دهی بین  سلولی به جهت تولید هورمون ها و نوروترانسمیترها ( میانجی های عصبی) نقش  دارد.

همه چیز درباره منیزیم

همه چیز درباره منیزیم

منیزیم یکی از فراوانترین املاح معدنی در بدن است و در بیش از 300 فرآیند آنزیمی در بدن از جمله تنظیم فشارخون و قند خون و انقباض عضلانی و عملکرد سیستم عصبی نقش دارد. کمبود منیزیم می تواند با شرایطی مثل دیابت نوع دو، مقاومت انسولینی ، کرامپ های عضلانی، بی خوابی و... همراه باشد. در این مطلب به علل کمبود منیزیم، فواید مصرف منیزیم، املاح مختلف منیزیم و منابع تامین مورد نیاز بدن می پردازیم.

آیا پودر دندان جایگزین خمیر دندان می شود؟

آیا پودر دندان جایگزین خمیر دندان می شود؟

آیا تا به حال از پودر دندان استفاده کرده اید؟ آیا جایگزین مناسبی برای خمیر دندان میتونه باشه؟ در ادامه ی مقاله هرآنچه درباره ی خمیردندان و پودر دندان باید بدانید را در این نوشتار خواهید خواند.

اثرات سیگار بر روی سلامتی

اثرات سیگار بر روی سلامتی

مصرف سیگار تقریبا به هر عضوی از بدن آسیب می زند و می تواند موجب ابتلا به بیماری های بسیار و در نهایت کاهش سلامتی در افراد مصرف کننده سیگار گردد.این در حالی است که برخی از این عوارض،کوتاه مدت می باشد و برخی دیگر نه تنها دائمی است،بلکه آسیب های جبران ناپذیر و غیر قابل برگشتی را ایجاد میکنند.سیگار به عنوان یک عامل تحت کنترل و پیش بینی کننده مرگ و میر در دنیا شناخته شده است از این رو کنترل و مدیریت مصرف سیگار می تواند در پیشگیری از بروز بیماری ها و مرگ و میر ناشی از آن نقش مهمی ایفا کند.