کپسول گیاهی زینتوما ۲۵۰ گل دارو ۳۰ عدد

ZINTOMA 250(30CAPSULES)

از {{model.count}}
تعداد
نوع
فروشنده فروشنده: داروخانه آنلاین بیوتی دارو
آماده ارسال ناموجود
27,000 تومان
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

کپسول گیاهی زینتوما ۲۵۰ گل دارو ضد تهوع، استفراغ، سرگیجه، ضد درد و التهاب مفاصل است.

محصولات مرتبط

کپسول زینتوما فرآورده ای است که از پودر ریشه زنجبیل تهیه شده است.این فرآورده برای پیشگیری ودرمان تهوع و استفراغ ناشی از بارداری، شیمی درمانی، جراحیهای زنان و همچنین بیماری حرکت موثر می باشد (1).

مطالعات بالینی انجام شده اثر بخشی زنجبیل را بر تهوع و استفراغ زنان باردار (NVP)ثابت نموده است. مصرف  روزانه یک گرم پودر ریشه زنجبیل ،حداقل به مدت چهارروز، در سه ماهه اول و دوم دوران بارداری بلامانع بوده و سبب کاهش شدت تهوع و دفعات استفراغ می شود و از طرفی هیچ گونه عارضه ای برای جنین نداشته و سبب زایمان زودرس و یا سقط جنین نمی گردد (2، 3).

تهوع و استفراغ پس از شیمی درمانی (CINV) یکی از مشکلات مهم بیماران مبتلا به سرطان می باشد. مطالعات بالینی انجام شده بر زنان مبتلا به سرطان پستان، اثر بخشی زنجبیل را بر کاهش شدت تهوع  به خصوص در فاز حاد شیمی درمانی ثابت نموده است (4،5).

مصرف زنجبیل بر تهوع و استفراغ ایجادشده پس از عمل جراحی ، نیز تاثیر به سزائی دارد. طی بررسی بالینی انجام شده مصرف 500 میلی گرم پودر ریشه زنجبیل یک ساعت قبل از عمل جراحی در زنانیکه تحت عمل جراحی کوله سیستکتومی  قرار گرفته بودند، سبب کاهش شدت تهوع و دفعات استفراغ گردید (6)

ترکیبات فعال موجود در زنجبیل شامل 6-جینجرول و 6-شوگااول به عنوان آنتاگونیست رسپتورهای سروتونین عمل نموده و با این مکانیسم سبب کاهش شدت تهوع و استفراغ می گردد .

در یک مطالعه دوسوکور اثر بخشی زنجبیل و دیمن هیدرینات بر تهوع واستفراغ ناشی از سفر بر دو گروه مسافر مورد بررسی قرار گرفت. مصرف 9/1 گرم پودر زنجبیل قبل از سفر در یک گروه 12 نفره در مقایسه باگروه دوم که داروی شیمیائی  دیمن هیدرینات دریافت کرده بودند، اثر قویتری داشته است و تهوع و استفراغ ناشی از سفر را کاهش داده است(7).

افزون بر این زنجبیل دارای اثر ضد التهابی نیز می باشد که بر اساس جدید ترین مطالعات علمی از طریق مهار سنتز سیکلواکسیژناز و 5 لیپو اکسیژناز موجب مهار بیوسنتز پروستاگلاندینها و لوکوترینها می شود و به همین دلیل در بیماران مبتلا به آستئوآرتریت و آرتریت روماتوئید مصرف آن سبب کاهش درد می شود (8).

در یک مطالعه بالینی اثر ضددرد مفنامیک اسید و زینتوما بر شدت درد دیسمنوره اولیه زنان مورد بررسی قرارگرفت.در این مطالعه زینتوما در مقایسه با مفنامیک اسید برشدت درد دیسمنوره اثر تسکینی بیشتری داشته است(9).

در  یک مطالعه یک سوکور نیز اثر تسکینی زینتوما بر پس درد زایمانی در مقایسه با مفنامیک اسید مورد پژوهش قرار گرفت.نتایج حاصله زینتوما را به عنوان داروی گیاهی بدون خطر وبدون عارضه جایگزین مفنامیک اسید معرفی مینماید(10).

 • ضد تهوع و استفراغ 
 • عوارض گوارشی بیماری حرکت
 • استفراغ های آبستنی
 • آرتریت روماتوئید
 • این فرآورده در افرادی که مستعد خونریزی هستند و یا داروهای ضدانعقاد مصرف مینمایند،با احتیاط مصرف شود.
 • با مقادیر زیاد ممکن است فعالیت ترشحی دستگاه گوارش را افزایش دهد.
 • فرآورده دردمای کمتر از 30درجه سانتی گراد،دور از نور و رطوبت و دسترس کودکان نگهداری شود.
 • برای درمان استفراغ های دوران بارداری روزانه 3_4 کپسول توصیه می شود.
 • ولی از 4 عدد کپسول که معادل یک گرم زنجبیل خشک می باشد تجاوز نگردد.
 • برای پیشگیری از استفراغ های ناشی از مسافرت بزرگسالان و کودکان بالاتر از 6سال یک کپسول نیم تا یک ساعت قبل از حرکت میل نمایند.
 • در استئوآرتیت: ۱ کپسول ۳ تا ۵ بار در روز پس از غذا برای بزرگسالان و برای کودکان و نوجوانان بیشتر از ۶ سال ۱ کپسول ۲ تا ۳ بار در روز توصیه می‌شود.
 • در درد و التهاب مفاصل یک کپسول چهار نوبت در روز همراه با کمی آب میل شود.
عنوانمقدارنیاز روزانه
Ginger Rhizome
250mg
*

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...