شکل صورت افراد در طول زمان دچار تغییراتی می شود مثل پیر شدن و کاهش چربی یا حجم عضلانی صورت. شکل صورت هر فردی به میزان وزن و عضله اش بستگی دارد. 

بعضی افراد علاقه دارند که صورت گرد و پرتری داشته باشند و متاسفانه به دنبال تبلیغات و راه های نامتعارف برای چاق شدن صورت هستند .

www.beautydaroo.com

در ادامه به راه های منطقی و سالم برای بهبود چربی و حجم عضلانی صورت می پردازیم.

اینکه شما به طور موضعی بخواهید با مصرف دارو یا ماده غذایی خاصی صورتتان چاق شود تقریبا غیرممکن است. در اصل افزایش وزن عمومی می تواند به افزایش حجم صورت بیانجامید. 

راه های سلامت برای افزایش وزن

انجام تمرینات ورزشی عضلات صورت می تواند حجم عضله صورت را بیشتر کرده و صورت را پرتر نشان دهد.

برای افزایش وزن سالم شما باید کالری بیشتری مصرف کنید.

مواد غذایی غنی مصرف کنید که حاوی منابع سالم چربی باشند

بعضی منابع غذایی که به طور طبیعی کالری زیادی هم دارند علاوه بر افزایش وزن باعث می شوند صورت شاداب تر و پرتر شود. از بین انواع مختلف به بهترین ها اشاره می کنم:

دانه ها و آجیل ها این منابع طبیعی انر|ی مقدار زیادی ویتامین  و املاح و چربی های سالم دارند به افزایش وزن از راه درست کمک می کنند.

شیر -- شیر کامل حیوانات کالری بیشتری نسبت به شیرهای پاستوریزه دارد همینطور در برابر انواع چای و آب میوه ها مواد مغذی بیشتری دارد. و سرشار از چربی و ویتامین و املاح ضروری بدن است.

ماهی های چرب -- ماهی های چرب آب های سرد مثل سالمون و ماهی کاد کالری بیشتری را در کنار چربی های مفید برای شما فراهم می کنند و باعث جوانتر وشادابتر بودن پوست می شوند.

محصولات پوستی موضعی استفاده کنید

استفاده از مرطوب کننده ها علاوه بر حفاظت از سطح سلول های پوست در طولانی مدت باعث پیشگیری از پیری پوست و افتادگی آن و در نهایت پرتر شدن پوست می شود.

www.beautydaroo.com

تحقیقات ارتباط استفاده موضعی از محصولات پوستی را برای چاق شدن صورت تایید نکرده اند اما برخی افراد با این روش ها احساس بهتری دارند.

عسل و شکر هر دو باعث حفظ رطوبت پوست می شوند، یعنی هر دو باعث جذب رطوبت محیط به پوست می شوند و به همین علت می توانند باعث ظاهر پرتر صورت شوند، عسل حاوی ویتامین ها و آنزیم ها و اسید آمینه هاست و عسل مرغوب اثرات آنتی اکسیدانی خوبی در حفاظت از پوست دارد.

روغن ها

برخی افراد ادعا می کنند استفاده روغن های طبیعی در سطح پوست می تواند به ظاهر بهتر آن کمک کند. ممکن است برخی اسیدهای چرب در فضای بین سلول های لایه خارجی پوست قرار بگیرند و ظاهر پوست را بهبود دهند. روغن هایی مثل روغن زیتون، روغن نارگیل، آووکادو، شی باتر، بادام و روغن آملا.

قبل از استفاده از روغن ها روی قسمت کوچکی از پوست تست حساسیت انجام دهید و اگر پوست چرب و جوشداری دارید از روغن ها استفاده نکنید.

ماسک های صورت

ماسک های صورت باعث رطوبت رسانی به پوست می شوند و می توانند پروسه پیری را کندتر کنند.

ماسک های مختلفی با فرمولاسیون های گوناگون وجود دارندکه معومولا حاوی موادی مثل: گلیسرین، اوره، هیالورونیک اسید، لانولین، پترولاتوم و پارافین هستند. البته انواع ماسک های خانگی که حاوی سیب، شیر، تخم مرغ و پاپایا، آووکادو، جودوسر،موز و خیار می باشند هم وجود دارند.

ورزش دادن عضلات صورت هم می تواند کمک کننده باشد

ورزش های صورت می توانند عضلات صورت را تقویت کنند و ظاهر آن را پرتر نشان دهند.

در مطالعه ای در سال 2018 روی خانم های 40 تا 65 ساله که ورزش های روتین صورت را که شامل 32 حرکت برای 20 هفته انجام می دادند مشخص شد ساختار پوست صورت در این افراد خصوصا در ناحیه گونه ها بهبود یافته است.

آیا راه کارهای پزشکی هم وجود دارد؟

اگر روش های طبیعی افزایش وزن در صورت پاسخگوی نیاز شما نبود ، می توان از روش های تزریق چربی و تزریق فیلرها و یا حتی قرار دادن پروتز در نواحی خاص صورت توسط پزشک هم استفاده کرد.

www.beautydaroo.com

از آنجا که روش های جراحی همیشه ریسک هایی دارند قبل از انجام آن ها حتما با پزشکتان مشورت کنید.


خلاصه

در کنار افزایش وزن عمومی بدن معمولا صورت هم پرتر می شود اما به طور کلی هیچ تضمینی برای افزایش وزن در یک ناحیه خاص از بدن وجود ندارد. تنها راه تایید شده طبیعی همان ورزش های مربوط به عضلات چهره است.

استفاده  از مرطوب کننده ها علاوه بر حفظ ساختار پوست به پیش گیری از پیری و حفظ شادابی صورت هم کمک می کنند.

www.beautydaroo.com

references

https://www.medicalnewstoday.com/articles/326265

https://www.wikihow.com/Get-Chubby-Cheeks

https://bebodywise.com/blog/how-to-get-chubby-cheeks/

https://www.healthline.com/health/how-to-get-chubby-cheeks