انتخاب بین MASS GAINERS و WEIGHT GAINERS بستگی به نوع فیزیولوژی بدن شما، میزان فعالیتتان و هدفی که در نظر دارید، دارد. 

1. ترکیب مواد مغذی


MASS GAINERS  و WEIGHT GAINER هر دو کالری و مواد مغذی درشت مولکول فراوان و کاملا متفاوتی دارند.

کالریWEIGHT GAINER بسیار بیشتر است . برای افزایش وزن باید کالری دریافتی شما از میزان کالری مصرفی شما بیشتر باشد.

پروتئین MASS GAINER بیشتر است .

 WEIGHT GAINER مقدار کربوهیدرات بیشتری برای سوزاندن فراهم می کنند.

فیبر ها در حفظ عملکرد مناسب دستگاه گوارش نقش دارند و به همین خاطر باعث بهبود جذب مواد مغذی و ساخت عضله می شوند و در MASS GAINER میزان بیشتری دارند.

2. افزایش وزن

اگر خیلی لاغر هستید و کمبود وزن دارید و هدف اصلی شما اضافه کردن وزن است مکمل های WEIGHT GAINER برای شما مناسب تر هستند.

زیرا کالری و کربوهیدرات بیشتری دارند و کربوهیدرات های ساده راحتتر جذب می شوند و به افزایش چربی بدن و اضافه وزن منجر می شوند.

کسانی که به سختی وزن اضافه می کنند-- خصوصا آن ها که خیلی تلاش می کنند اما توده عضلانی آن ها رشد نمی کند WEIGHT GAINER ها را مناسب تر می یابند.

از سوی دیگر مکمل های  MASS GAINER به افزایش توده عضلانی بدون افزایش چربی کمک می کنند. به همین خاطر برای کسانی که خیلی لاغر نیستند ولی می خواهند عضله و وزن بیشتری داشته باشند مناسب ترند.

3. عضله سازی


مکمل پروتئینی ای که حاوی مقدار بالای کربوهیدرات باشد برای کسی که می خواهد عضله سازی کند مناسب نیست. به این خاطر که کربوهیدرات زیاد منجر به افزایش چربی بدن می شود. قندخون را افزایش می دهدکه به بدن سیگنال می دهد قند بیشتری را به شکل چربی در بدن ذخیره کند.

به همین خاطر باید برای عضله سازی به سراغ MASS GAINER بروید زیرا میزان کربوهیدرات کمتری داری و مانع از تجمع چربی نا خواسته در بدن می شود. و انرژی بیشتری در کنار پروتئین کافی برای تقویت عضلاتتان به شما می دهد.

4. فعالیت ورزشی

MASS GAINER کالری بیشتر ، کربوهیدرات کمتر و پروتئین بیشتری داردکه به افزایش توان بدنی ورزشکاران کمک می کنند.

آن ها تمرکز بیشتری روی به دست آوردن انرژی بیشتر و تقویت عضلاتشان دارند و تمایل دارند که کمترین مقدار چربی را داشته باشند. MASS GAINER کمک می کند حرکات سریع تر و پرش ها بلندتر باشند.

5. سلامت و ایمنی

هر دو این مکمل ها سالم و ایمن هستند. هر دو حاوی ماکرومولکول های مغذی بدن هستند و برای یک رژیم متعادل مناسب اند.


چه کسانی به MASS GAINER احتیاج دارند؟


کسانی که می خواهند عضله سازی کنند با کمترین میزان چربی در طول دوره ای که علاوه بر عضله سازی باید کالری محدودی مصرف کنند.


چه کسانی WEIGHT GAINER مصرف کنند؟


کسانی که بدن های لاغری و استخوانی دارند و وزن اضافه نمی کنند. این افراد با رژیم غذایی معمولشان به کالری اضافی مورد نیاز دست پیدا نمی کنند . این مکمل می تواند به آن ها کمک کند.

WEIGHT GAINER  سرعت ریکاوری یا بازسازی عضلانی را بالا می برد. بازسازی عضله برای تقویت عضلانی مهم است و کالری اضافی این مکمل ها هم به رشد مجدد عضلات آسیب دیده کمک می کند.

این مکمل با نوع خاصی چربی فرموله شده تا بدن شما آن را ذخیره نکند و فیزیک بدن به هم نخورد. این چربی ها از انواع غیر اشباع هستند و ضرری برای بدن ندارند.

REFERENCES

https://totalshape.com/supplements/mass-gainer-vs-weight-gainer/#:~:text=Weight%20gainers%20provide%20higher%20amounts,that%20help%20you%20gain%20weight.&text=Mass%20gainers%20contain%20higher%20quantities,carbohydrates%20storage%20for%20improved%20performance.

https://www.steadfastnutrition.in/blogs/news/weight-gainer-vs-mass-gainer

https://www.myfitfuel.in/mffblog/mass-gainer-vs-weight-gainer/

https://www.healthline.com/nutrition/best-mass-gainer